zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Poniedziałek, 23 Kwietnia 2018, Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: ZDECYDOWANIE KUPUJĘ I POSZUKUJĘ - ANTYKÓW / STAROCI - GOTÓWKA I DOJAZD ! cena: 15 000,00 PLN, rok: r., miejscowość: Wrocław, data: 2018-04-23, ...szczegóły

NAPISZ DO NAS

W każdej sprawie związanej z antykami napisz do nas

kolekcjoner@autogielda.pl

lub zadzwoń

0604 121 434

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Fot. katalog aukyjny Agra;

Fot. katalog aukyjny Agra

Sezon nadchodzi

Grzegorz Janowski


Po urlopowych i spokojnych miesiącach letnich dużymi krokami zbliża się jesień, zwiastując zwiększone obroty na rynku. Domy aukcyjne organizowały ostatnie aukcje jeszcze w 1 połowie lipca i od tego czasu do końca sierpnia mieliśmy aukcyjne wakacje.

Podobnie wygląda sytuacja na rynku antykwarycznym. Większych zakupów nie widać, sprzedaje się drobiazgi i rzadziej ciekawsze obiekty. Ze względu na wysoki kurs złotego turyści narzekają na wysokie ceny i w tym roku są bardziej oglądaczami niż klientami. W lecie odbywały się jedynie aukcje internetowe, np. aukcja grafiki i rysunku artystów współczesnych w Agrze trwająca od 19 do 26 sierpnia. Ale oferowane tu obiekty i uzyskiwane ceny dalekie są od tych pojawiających się na „aukcjach na żywo”. Trzeba jednak przyznać, że rynek aukcji internetowych rozwija się bardzo szybko i o ile nie tak dawno licytacje wystawianych tam nawet interesujących obiektów były sporadyczne, to teraz ta forma zakupu, mimo jedynie wirtualnego kontaktu z dziełem sztuki, staje się normą. Świadczyć mogą o tym oferty i przebicia na ciekawsze współczesne rysunki i grafiki oferowane na wspomnianej aukcji, np. serigrafia barwna, „ Dziewczyny na statku” Jerzego Nowosielskiego z 1997 (papier, 61.2 x 79.1 cm) z ceną wywoławczą 1000 zł po kolejnych kilkudziesięciu przebiciach została sprzedana za 4200 zł! A „Erotyk” Mai Berezowskiej (tusz, piórko, akwarela na papierze o wym. 29,6x 20,9 cm) od ceny wywoławczej 1000 zł został wylicytowany do bardzo wysokiej kwoty 8200 zł! Ale to tylko „przygrywka”. Prawdziwy sezon rozpoczął się aukcjami sztuki dawnej i współczesnej w Rempexie. Od września aukcje będą już organizowane regularnie we wszystkich domach aukcyjnych - 18 Desa Desa Unicum, potem 24 września znowu Rempex (32. aukcja sztuki współczesnej). A trzeba się spodziewać, że najlepsze czeka nas dopiero w końcu roku!

GJ

 

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 15 000,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2018-04-23

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: kolekcjoner@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA