zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Poniedziałek, 23 Kwietnia 2018, Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

ds

Ogłoszenia pochodzą z serwisu autogielda.pl: ZDECYDOWANIE KUPUJĘ I POSZUKUJĘ - ANTYKÓW / STAROCI - GOTÓWKA I DOJAZD ! cena: 15 000,00 PLN, rok: r., miejscowość: Wrocław, data: 2018-04-23, ...szczegóły

NAPISZ DO NAS

W każdej sprawie związanej z antykami napisz do nas

kolekcjoner@autogielda.pl

lub zadzwoń

0604 121 434

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Fot. katalog aukcji Desa Unicum;

Fot. katalog aukcji Desa Unicum

"Wielka wyprz.."

Grzegorz Janowski


Coraz ciekawsze formy licytacji i sprzedaży pojawiają się na rynku antykwarycznym. Obecnie dom aukcyjny Desa Unicum organizuje aukcję mebli w formie... wyprzedaży!

Odbędzie się ona w czwartek 23 października 2008 o godz.19.00, a ceny wywoławcze odpowiadają zapowiedziom, że jest to prawdziwa wyprzedaż. Rynek mebli w Polsce w ostatnich latach bardzo się zmienił. Duża ilość przywożonych z zachodniej Europy antyków i pseudoantyków spowodowała znaczny spadek cen na meble i zwiększenie podaży . Obroniły się jedynie te bardzo dobrej klasy, efektowne i o wyrazistych cechach stylowych. Jeszcze nie tak dawno kupno kompletnego garnituru mebli do salonu, pełnego wyposażenia gabinetu czy nawet kompletu 12 krzeseł sprawiało nie lada trudność. Dziś takich problemów już nie ma. "Ludwiki" przyjeżdżają z Francji, z Niemiec ciężkie gabinetowe meble art deco, natomiast klasyczne i kolonialne z Anglii. Meble są rożne, od dobrych XIX wiecznych egzemplarzy aż do tzw. "Holandii" tzn. mebli wykonanych współcześnie w starym stylu. Ma to oczywiście i dobre strony, ponieważ przywiezione meble pozostaną na naszym rynku. Wyeliminowano również niemal całkowicie pojawiające się kiedyś na giełdach "cudaki" tzn. modne kątniki wykonane współcześnie ze starych elementów, biblioteczki i serwantki przerabiane ze starych szaf, oraz meble antyczne w 10 lub 20 %. Jednak warto pamiętać, że większość oferowanych obecnie importowanych mebli nadaje się co prawda wspaniale do wyposażenia wnętrz, nie ma jednak ani wartości historycznej ani zabytkowej i nie można ich zakupu traktować jako inwestycji. Dlatego trafiają się na rynku sekretery biedermeier za 18000 i 1800 zł. Oczywiście, że oprócz wizualnego podobieństwa niewiele je łączy.

Dlatego korzystając ze spadku cen warto rozejrzeć się za dobrymi i ciekawymi egzemplarzami XIX, wiecznych mebli (np. na wyprzedaży) bo ceny naprawdę są atrakcyjne i gwarantują, że ta inwestycja się opłaci.

GJ

Fot. katalog aukcyjny Desa Unicum;

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

cena: 15 000,00 PLN

miejscowość: Wrocław

data: 2018-04-23

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: kolekcjoner@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA